0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Bebek Odası Dekorasyon Çeşitleri

Bebek Odası Dekorasyon Çeşitleri

Dekorasyon, yaşam alanlarının yeniden tasarlanmasını ve bizler için yeni anlamlar doğurmasını sağlar. Nasıl ki evin her odası ve bölümü için farklı düzenlemeler yapmak gerekse, bebek odaları için de özel bir çalışma gerçekleştirilmesi gerek. Ve odasını tasarladığınız bu küçük bireyin, yeni yaşam alanında olabildiğince rahat etmesi için de bu çalışmanın titizlikle yürütülmesi, siz ebeveynlerin ilk dikkat etmesi gereken unsur olmalı. Ve bu noktada biz de sizi yönlendirip, zevkinize uygun bebek odası dekorasyon çeşitleri arasından doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olacağız.

Çünkü göz ardı edilmesi muhtemel konular, bebeğin hayatı algılamaya başladığı bu küçük dünyasında sakıncalar doğurabilir. Bir dünya tasarlandığının bilinciyle hareket ederek, birbirinden farklı bebek odası dekorasyon çeşitleri oluşturmak mümkün…

Bebek Dekorasyon Çeşitleri ile Huzurlu Bebek Odası Oluşturun

Elbette ilk dikkat edeceğimiz nokta, sağlık. Odada bulunacak mobilya, eşya ve oyuncakların seçimi yapılırken, kullanılan malzemeler hakkında araştırma yapılması gerekir. Sağlığı tehdit edebilecek malzemelerden uzak durulmalı. Bebeğin hassasiyet gösterdiği maddeler ve alerjiye yatkınlığı da değerlendirilmeli. Bu konuyu en az sizin kadar önemsiyoruz ve ürünlerimizi buradan hareketle üretiyoruz.

Eşya seçimi yaparken, güvenlik unsuru da göz ardı edilmemeli. Özellikle beşik seçiminde, bebek için risk oluşturabilecek durumların önüne geçebilen niteliklere sahip ürünler tercih sebebi olmalı. Beşiğin dizaynı ve yapıldığı malzemenin sağlam olması, bu riski azaltacaktır.

Seçilen eşyaların konumlandırılması ve renk seçimi de bir diğer önemli konudur. Oda içerisinde sade bir görünüm oluşturmaya gayret edilmeli. Eşyalarda sade tonlar tercih ederek bu sağlanabilir. Ayrıca eşyaların konumlarını beşiğe göre ayarlamak doğru olacaktır. Çünkü bebek ilk etapta vaktinin önemli bir kısmını beşikte geçirecek. Odada siz ebeveynler için de bir koltuk bulunması, bu açıdan yaşamınızı kolaylaştıracaktır.

Dolap ve tehlike arz edebilecek eşyalar duvara montelenerek güvenlik önlemleri alınmalıdır. Unutulmamalı ki, bebek hızlı büyüyecek ve bir süre sonra odayı keşfetmeye başlayacak.

En Güzel Bebek Odası Dekorasyon Çeşitleri

Odadaki ışık ve renk tercihi yapılırken de beyaz, mavi, gri, yeşil gibi sakinleştirici renkler, sade tonlar kullanmaya özen gösterilmeli. Duvarların kaplanması ve renklendirilmesi; oluşturmak istediğiniz tema ve konsept çerçevesinde farklı şekillerde olabileceği gibi, klasik bir anlayışı da benimseyebilirsiniz. Burada önemli olan, karmaşık ve yoğun figürler tercih etmeden, sadeliği korumaktır. Odanın ışığı bebeği rahatsız etmemelidir. Mümkünse şiddeti ayarlanabilen bir ışık tercih edilmeli. Bu sayede bebeğin uyku düzeni ve verimi korunabilir.

Bütçenize ve zevkine uygun çeşitler bulmak için sayfamızda dolaşabilirsiniz. ArchiMommies olarak hayalinizdeki mekânları yaratmak için çalışıyoruz. Bebek odası dekorasyon çeşitleri ve fiyatlandırmaları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Aranacak kelime