0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Bebek Odası Dekorasyonu İpuçları

Bebek Odası Dekorasyonu İpuçları

Bebek odası dekorasyonu ipuçları nezdinde; ilk heyecan aslında aileye katılacak yeni üyeyi karşılamaktır. Bebek doğacak ve hastanede kalma süresi sonrasında eve gelecektir ve eve geldiğinde dünyaya gözlerini yeni açmış bir birey olarak ona gerek hijyeni gerek dekorasyonu ile bir oda hazırlanmış olmalıdır. Bir bebeğin odası sağlıklı, sıcak, ihtiyaç duyacağı her özelliğin var olduğu bir yeri kapsamalıdır.

Bebek Odası Özellikleri

Bebek odası dekorasyonu ipuçları başında odanın sessizliği önemlidir. Yeni doğan bir bebek sesli bir odada huzurlu olamaz. Bebeğin gelişimi için yeterli miktarda güneş alımı bebek odası için önemlidir. Odanın çok iyi temizlenmiş olması, tadilat ya da boya işlemlerinin çok önceden tamamlanmış olması gereklidir. Bebek odası renkleri ve mobilya konsepti genel olarak bebek cinsiyeti ile birlikte şekil aldığından artık günümüzde bu tür seçimler bir nebze unisex renk tonlarına kaymalar göstermeye başlamıştır.

Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odası dekorasyonu ipuçları ebeveynlerin özen göstermesi gereken detaylardır. Seçilen mobilyaların bebeğin ihtiyaçlarını cevap verme özelliği olmalıdır. Fazla ve gereksiz eşya odada fuzuli bir kalabalık yaratır ki, bu hem anne hem de büyüyen bebek için son derece lüzumsuzdur. Bebek odası rengi çok koyu seçilmemelidir. Her mobilya duvara monteli olmalıdır. Aksesuarlarda aşırıya kaçılmamalı, aydınlatma da orta ayar tercihi yapılmalı, özellikle halılarda antibakteriyel ürünler tercih edilmelidir.

Bir bebek odasında renk faktörü büyük önem taşır. Koyu renk kullanımı bebeği yorar. Oysa açık mavi, açık yeşil ve pembe gibi tonlar bebeğe huzur verir, uykuya dalmasında yardımcıdır. Yapılabilecek değişik bir ayrıntı mesela odasında bir oyun köşesi varsa bunu dikkat çekici bir renkle belirterek o köşenin aktivite köşesi olduğu imajı bebeğe geçirilebilir.

Bebek sağlığı için dekorasyon son derece önemlidir. Zira bebek hala dış dünyayla henüz tanışmadığından mikroplara açıktır. Toz tutmayan eşya ve antibakteriyel halı seçimleri işte bu nokta için önem taşımaktadır. Bebekler ağızlarıyla keşif zamanı başladığında mobilyaların kaliteli seçilmesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılır. Ayrıca mobilya temizliklerinde kimyasal bazlı temizlik ürünleri kullanmak bebek sağlığı için zarar taşımaktadır.

Aranacak kelime