0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı? Dekore ederken dikkat edilmesi gereken en önemli detay sağlığa zararlı olmamasıdır. Kullanılan kumaşların, ahşabın ve bütün malzemelerin sağlığa zararlı olmaması gerekir. Dikkat edilmediği takdirde ilerleyen zamanlarda alerji rahatsızlığı riski oluşabilir.

İlk olarak nasıl bir oda dizayn edeceğinizi seçerek işe başlayabilirsiniz. Bebek odalarının anneye yakın bir yerde olması ilk adım olarak düşünülür. Oda seçimi sonrası odanın duvar rengiyle işe devam edebilirsiniz. Bebeğiniz doğana kadar boyanan odadaki kokulardan uzaklaşabilirsiniz. Çünkü bebeğiniz bu kokulara daha duyarlıdır.

Oda ve boya seçimi ardından mobilya seçimi ile yola devam edebiliriz. Mobilya seçiminde öncelikli olarak duvar rengine uyumlu seçimler yapılmalıdır. Mobilya seçimi ardından perde seçimi ile epey yol alabilirsiniz.

Bebek odası yapımında fiziki özelliklere de dikkat edilmelidir. Yatak seçimi iyi olmalıdır. Sivri köşeli mobilyalardan uzak durulmalıdır. Eğer gerekirse bu konular ile ilgili bir uzmandan yarım alınmalıdır.

Bebek Odası İçin Düzen Nasıl Olmalıdır?

Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı? Sorusu  için aldığınız mobilyalarınızı koyacağınız yerler çok önemlidir. Kesinlikle kapı yanına, pencere önüne veya ısıtıcı yanlarına koymayınız. Doğrudan güneşe de maruz kalmamalıdır. Diğer mobilyaların güneş ve aydınlığı kesmemelidir. Ayrıca mobilyalar odayı daraltmadan yerleştirilmelidir.

Oda için alınacak aydınlatıcı direkt tepede olmamalıdır. Abajur veya yandan olacak şekilde bir aydınlatıcı seçerseniz bebeğinizin uykusu daha derin ve bölünmemiş olacak.

Bebek Odası Mobilya Seçimi

Bebeğin uyuyacağı karyola da dikkat edilmesi gereken en önemli şey; derinliği, yüksekliği ve parmaklıklarının genişliğidir. Parmaklık arası bebeğinizin sağlığı ve güvenliği için oldukça önemlidir. Kafasını, kolunu ve bacağını sıkıştırmayacak şekilde olmalıdır. Yüksekliği ise hem anne hem de bebek için önemlidir. Anne için önemi bebeğe ulaşımın kolay olması, bebek için de düşme tehlikesi olmamasıdır. Seçtiğiniz yatak ve nevresim takımı da sağlığı tehdit eden kumaş veya boyalardan olmaması gerekir. Mobilya seçimin de en uygun ahşap mobilyalardır.

Bebek Odası Halı Seçimi

Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı? Sorusu için,  alerjik rahatsızlıklara sebep olan halı seçimi çok önemlidir. Halının toz tutmayan bir özellikte olması gerekir. Emeklemeye başladığı dönemlerde daha risk haline gelebilir. Bu nedenle halının toz tutmayan, pratik temizlenebilen türden seçilmesi gerekir.

Aranacak kelime