0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Bebek Yatağı Ölçüleri

Bebek Yatağı Ölçüleri

Bebek yatağı ölçüleri, anne ve baba adaylarının bebekleri için yatak alırken ilk dikkat ettikleri husus olmuştur. Bebek yatakları, doğal ve ergonomik olmalıdır. Özellikle bebekler oldukça hassas ve narin yapıda oldukları için tercih edilen yatağın doğallığı da çok önemlidir. Bebek yataklarının bir çok çeşidi mevcuttur. Her ebeveyn, bebek odasını döşerken ayırdığı odanın ebatlarına uygun olan mobilyayı seçer. Seçilen mobilyanın en önemli detayı da kuşkusuz, bebek yatağıdır. Özellikle bebeğin doğduğu andan itibaren aktif olarak kullanacağı ilk parça olan bebek yatakları, özenle seçilmelidir.

Bebekler İçin En İyi Yataklar

Bebek yatağı ölçüleri; genel olarak 60*120 boyutundadır. Ancak 70*140 boyutlarında olanları da mevcuttur. Bebek odası için yatak alırken göz önünde bulundurulması gereken iki husus; odanın ölçüsü ve yatağın ölçüsüdür. Aynı zamanda yatağın derinliği gibi etkenler de oldukça önem taşır. Yatak ölçüleri, bebeğin doğduğu andan itibaren ne kadar uzun süre kullanılabileceğine de cevap verebilir. Bebek beşiklerinin kullanım süresi daha kısadır. Bu sebeple birçok anne ve baba adayı bebekleri için bütünüyle bir bebek odası ve uygun ebatlarda, kullanışlı olan bebek yataklarını tercih etmektedir.

Bebek Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek yatağı ölçüleri olduğu kadar, bebek yatağının cinsi de önem taşır. Sünger ya da lateks gibi seçenekleri olan bebek yatakları kesinlikle anti bakteriyel olanlarından tercih edilmelidir. Bebeklerin narin yapısına uygun olan kumaşlar ve dokular kullanılmalıdır. Boyut olarak bebeklerin her an dönebileceği göz önüne bulundurulmalıdır. Çünkü bebekler için kafa veya ayak kısımları gibi kavramlar yoktur. Bu yüzden yataklarının geniş bir alanı olması onları oldukça rahat ettirecek bir etken olacaktır. Her bebek, içinde rahat hareket edebileceği, geniş bir yatakta huzurla uyur. Bebeklerin huzurlu uyuması da anne ve baba adaylarını şüphesiz en mutlu eden şeylerden birisidir. Bebek yatağının genişliği gibi derinliği ve yüksekliği de büyük önem taşır. Bebeğin hareketlenmeye başladığı dönemlerde, ebeveynler için yatağın yüksekliğinin ayarlanabilir olması ideal olacaktır. Ayrıca kullanılan bebek yatağı ile bebek karyolasının ebat uyumu da sağlanmalıdır. Yani aralarda boşluk kalmayacak ebatlarda yatak tercih edilmelidir ki, kenarlara sıkışma gibi olumsuz durumlar yaşanmasın.

Aranacak kelime