0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Çok Amaçlı Müslin Örtü Nedir?

Bebeklerin rahat etmesi ve sağlıklı olarak kalması için aileler çok farklı malzemeler kullanmaktadır. Bebeklerin bünyelerinin hassas olması ve çok kolay şekilde rahatsızlanmaları düşünüldüğünde bu dutum normal olarak karşılanmaktadır. Ev ortamının dışında bebeklerin altını değiştirirken ya da uyurken temiz bir ortamda olmaları için kullanılan pek çok farklı ürün bulunur. Müslin çok amaçlı örtü bunlar arasında en önemlisidir. Müslin türü kumaşlar Antik Mısır’dan beri dokunmakta olan bir kumaş türüdür. Pamuk malzemeden üretilen bu kumaş türü Mısır döneminde bebeklerin kundaklanması için kullanılmakta olan kumaştır.

Müslin Çok Amaçlı Örtü Neden Tercih Edilmelidir?

Müslin çok amaçlı örtü üretiminde özel müslin kumaş kullanılmaktadır. Bu kumaşın bebekler için kullanılan ürünler içerisinde tercih edilmesinin pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Doğal ve saf bir malzeme olması tercih edilmesinin en önemli sebebidir. Dayanıklı olması ve uzun süre kullanılabilmesi de yine öne çıkan bir malzeme olmasını sağlar. Özellikle sıcak mevsimlerin yaşandığı yerlerde bu kumaşın tercih edilmesinin en önemli sebebi nefes alan bir kumaş türü olmasıdır. Kullanıldıkları alanlarda ferahlık sağlar. Bebekler için bu özelliği ideal bir kumaş olarak tercih edilmesine sebep olur.

Müslin Çok Amaçlı Örtü Çeşitleri

Müslin çok amaçlı örtü bebekleri için kullanacak olan aileler için özel seçenekler ile sunulmaktadır. Tek renk seçenekleri bunlar arasında en çok tercih edilen ürünlerdir. Mavi, yeşil, sarı ve pembe gibi renk seçeneklerini beğenen aileler için özel ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlere ek olarak bebeklere uygun desenlerin bulunduğu ürün seçenekleri de tasarlanmaktadır. Desenli olan ürünler içerisinde bebeklerin cildine zarar verebilecek herhangi bir madde bulunmamaktadır. Hem kumaşın sağlığa zararlı olmaması hem de uzun ömürlü kullanım sunması her alanda kullanılmasını sağlamaktadır.

Aranacak kelime