0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Çok Amaçlı Müslin Örtü

Çok Amaçlı Müslin Örtü

Üretimi çok geçmiş yıllara dayanmaktadır. İlk kullanım alanı bebeklerin kundaklanması olan bu kumaş gün geçtikçe daha geniş kullanım alanlarına yayılmıştır. Dünya’nın en eski dokuma kumaşı olan müslin farklı kullanım şekilleri ile günümüze kadar gelmiştir.

Mısır’da hayat bulan bu kumaş tipi gerek yumuşak dokusu ile olsun gerek kullanış rahatlığı ve çeşitli ebat seçenekleri ile olsun kurtarıcı rolünü çoktan üstlenmiş görünüyor. Bugünün ve dünün birçok alanında kurtarıcı rolü oynayan çok amaçlı müslin örtünün kolay bulunabilir olmasıyla da kullanım yaygınlığı artmıştır.

Çok amaçlı müslin örtü yeni nesil annelerin favori ürünü gibi görünse de yukarıda bahsettiğimiz gibi aslında geçmişten günümüze kadar uzanan bir kullanım yolculuğu var. Eskiden annelerimizin bebeklerinin altını değiştirirken kullandığı bu kumaşlar bugün yeni nesil anneler tarafından bebeğin rahatının sağlanması için sıklıkla farklı şekillerde kullanılıyor.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Hassas bebek cildinin tahriş olmaması için silme bezi, hafif ve yumuşak formu ile battaniye görevinde örtü, güneş koruması için gölgelik, salya bezi, ter bezi, nevresim, deniz sonrası bezi, kundak bezi ve hatta banyo bezi olarak kullanımı örtünün kullanım alanlarının başında yer alıyor.

Tüm bu kullanım alanlarının yanı sıra yüksek oranda pamuk içeren bu örtü ev tekstilinde dekoratif örtüler, yastık ve mobilya kılıfları gibi amaçlarla da kullanılabilmektedir.

Çok amaçlı örtünün kullanım şekilleri ve avantajları saymakla bitmez.

Özelliklerine bakıldığında çok amaçlı örtünün diğer birçok kumaş tipine fark atabilecek yapıdadır. Kumaşın özellikleri şöyledir,

  • İlk yıkamadan sonra maximum yumuşaklığa ulaşır.
  • Nefes alır, terletmez.
  • 30®C sıcaklıkta kolaylıkla elde ya da çamaşır makinesinde yıkanabilir.
  • Cildi tahriş etmeyecek bir dokuya sahiptir.
  • Dayanıklıdır.

Aranacak kelime