0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Müslin Örtü Boyutları ve Model Çeşitleri

Müslin Örtü Boyutları ve Model Çeşitleri

Müslin kökeni oldukça eski zamanlara dayanan bir kumaş türü olarak bilinir. Cilde uyumlu olması ve rahat kullanımı ile birçok yerde kullanılan müsli kumaşlar, bebek bakımında da kullanılır. Müsli kumaşlar ile yapılan bebek kundakları bebeklerin rahat etmesini sağlar. Doğal lifler içeren bu kumaşlardan yapılmış örtüler nefes alma özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde bebeğin vücut sıcaklığının kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. Terlemeye neden olmaz. Sıcak havalarda bebeğin serin kalmasını sağlar. Soğuk zamanlarda ise sıcaklığın korunmasını sağlayarak bebeğin üşümesini engeller. Piyasada çeşitli müslin örtü boyutları bulunur. Kullanım yerlerine göre farklı boyutlarda üretilmişlerdir. En çok battaniye ve kundak örtüsü olarak kullanılır.

Kullanım Alanına Göre Üretilmiş Müslin Örtü Boyutları

Müslin örtüler kullanışlı olması sayesinde bebek bakımında farklı şekillerde kullanılabilir. Bebeğin üzerine örtmek için üretilen müslin battaniyeler bebeğin sıcak kalmasını sağlar. Bununla birlikte müslin kumaşı bez ve havlu olarak da kullanılır. Su emici özelliği ile kurulamada kolaylık sağlar. Ayrıca hava alan yapısı ile birlikte ıslak kumaş kısa sürede kurur. Bebek arabalarına ya da araba içindeki bebek koltuklarına sermek için kullanılan müslin örtüler de bulunur. Kullanılacağı alana göre müslin örtü boyutları çeşitlilik gösterir. Ancak hepsi aynı yapısal özelliklere sahiptir. Hafif bir yapıya sahip olduğu için bebeklerde zorluğa neden olmaz. Sağlam olduğu için uzun süre kullanılabilir.

Müslin Örtü Boyutları Ve Kullanım Önerileri

Müslin örtülerin uzun süre ve yıpranmadan kullanılabilmesi için kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı kullanım özellikleri vardır. Kirlenen örtülerin temizliği için soğuk su tercih edilmelidir. Çamaşır makinesinde yıkanacaksa soğuk su kullanan yıkama programları kullanılmalıdır.  Yıkandıktan sonra asılarak kuruması sağlanmalıdır. Kurutucularda ve yüksek sıcaklıklarda kurutulması kumaşın yıpranmasına neden olur. Benzer nedenlerden dolayı üzerinde ütü kullanılması önerilmez. Hijyen konusunda sorun olduğu durumlarda klor içermeyen temizlik malzemeleri kullanılabilir. Bu kullanım önerileri dikkate alındığı zaman örtüler yıpranmaz ve tekrar kullanılabilir. Kaliteli müslin kumaşından ürettiğimiz ve çeşitli müslin örtü boyutları seçeneği sunduğumuz mağazalarımızda kaliteli müslin örtülere ulaşabilirsiniz.

Aranacak kelime