0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Müslin Örtü Kullananlar

Müslin Örtü Kullananlar

Dünya üzerinde bilinen en eski kumaş tiplerinden bir tanesi olan müslin kumaş; saf, kullanışlı, dayanıklı ve yumuşak bir dokuya sahiptir. İlk olarak Mısır’da bebekleri kundaklama amacı ile kullanışmış, sonra da diğer tekstil ürünlerinde yaygın hale gelmiştir. Halen zarif ve yumuşak olmasının yanı sıra organik özelliği sayesinde halen bebek ürünlerinin en iyi kumaş tipidir. Müslin örtü kullananlar ise genel olarak bebeğinin cilt sağlığına önem veren ebeveynler olmaktadır. Çünkü müslin kumaşlar, bebeğinizin cildinde pişik, tahriş, alerjik etki gibi reaksiyonlara yol açmamaktadır. Bir kez yıkandıktan sonra üst düzey bir yumuşaklık kazanan müslin kumaşlar 30 dereceyi aşmayan hassas yıkama programında çamaşır makinelerinde yahut elde yıkanabilmektedir.

Müslin Örtü Kullananlar Yorumları

Müslin örtü kullananlar genel olarak başka bir pamuklu kumaşa yönelmemektedir. Düz dokuması ve pamuklu yapısı sayesinde ister kalın ister oldukça ince şekilde dokunmaya müsait bir kumaştır. Hal böyle olunca bebek tekstilinin hemen her alanında rahatlıkla kullanılabilir. Müslin kumaşlar ilk olarak Musul’da üretilmiş ve Musul işi anlamını taşıyan Müslin adını kazanmıştır.

Müslin Örtü Kullananlar ve Kumaş Özellikleri

Müslin kumaş çeşitleri ev tekstili, bebek tekstili kadar yüzyıllardır elbise dikiminde de tercih edilmiştir. Özellikle oldukça narin dokunmuş iplerden üretilen bu kumaşlar oldukça değerlidir. Müslin kumaşlar farklı özelliklere de sahip olabilmektedir. Bu özellikler dokuma şekli ve ipliğe göre değişkenlik gösterir. İnce ince işlenmiş olan keten müslinler, ipekten dokunarak işlenmiş şifonlar ve kalın olarak nitelendirilen kumaşa da ipek müslin adı verilmiştir.  Müslin örtü kullananlar halen bu geleneği yaşatmak ile birlikte son derece şık bir görünüm sunan bu kumaşları ev tekstili ve bebek tekstilinde rahatlıkla tercih edebilmektedir.

Aranacak kelime