0 Items - 0,00 
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Bebek Yatağı Tavsiye

Bebek Yatağı Tavsiye

Bebek yatağı tavsiye edilecek olursa, ilk olarak mobilyanın bebeğe uygunluğu göz önüne alınmalıdır. Bebek için kullanılacak olan yataklar, mutlaka organik pamuktan yapılmış yataklar olmalıdır. Her ebeveyn doğal olarak bebeği için en iyisini, en kalitelisini ve en doğalını ister ve tercih eder. Dolayısıyla, bir bebeğin ilk ihtiyacı olan yataklar da kaliteli bir mobilyadan yapılmış olmalıdır. Kanserojen madde içermeyen, boyasız veya zararsız boyayla renklendirilmiş ürünler kullanmak doğru olacaktır.

Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek yatağı tavsiye ederken, atlanmaması gereken bir diğer husus ise; çeşitli ebatlarda olan mobilyaların kullanılacak alana olan uygunluğudur. Her ebeveyn kendi zevkine ve bebeğinin rahatına uygun bir oda döşemek ister. Bunun için ayrılan bölüm en güzel şekilde dekore edilir. Bebek yataklarının geneli standart ölçülerde olmasına karşın, değişik süslemeli modeller de mevcuttur. Örneğin; son zamanlarda sıklıkla tercih edilen modellerin başında ev şeklinde dizayn edilmiş bebek yatakları yer almaktadır. Bu yataklar, hem bebeğin odası için oldukça sevimli bir görünüm sergiler, hem de kullanımı oldukça rahattır. En fazla tercih edilen bir diğer model ise; ahşaptan klasik yapım bebek yataklarıdır. Doğal ahşap mobilya, bebeğin odasına oldukça uygun bir ürün çeşididir.

Bebek Odasında Son Moda Yataklar

Bebek yatağı tavsiye edenlerin; genellikle bir bebek odasının, bebek yatağı ve diğer mobilyaların bütünüyle olan uyumunu da dikkat etmeleri gerekir. Bebek yatağı alırken, genel olarak ebeveynler yalnızca yatak değil bir bebek odası olarak alışveriş yapar. Bebek odalarında yatak, giysi dolabı ve çekmeceli çamaşırlık gibi standart mobilyalar yer alır. Bunların yanı sıra bebek yatağının diğer aksesuar ürünleriyle de uyumlu olması bebek odasında çok daha sevimli bir etki yaratır. Kız veya erkek bebekler için birçok modelde üretilen bebek yataklarının en fazla tercih edilenleri kuşkusuz doğal tonlarda olan ahşap modellerdir.  Bebek yatakları, yerden çok fazla yüksekte olmamalıdır. Bebeğin hareketlenmeye başladığı evrede bebek yatakları, onun güvenliği için ideal seviyede olmalıdır. Aynı zamanda bebek yataklarının ön kısımlarının indirilip kaldırılabilir olması da kullanım açısından oldukça büyük avantaj sağlayacaktır.

Aranacak kelime